تبلیغات
رستاخیز بازی ها - حقایق بازی اینترنتی جنگ خان ها
تاریخ : پنجشنبه 11 خرداد 1391 | 07:19 بعد از ظهر | نویسنده : یگان سابری اباعبدالله
بسم الله القاسم الجبارین

بله آغاز می کنم کلامم را با قاسم الجبارین نه الرحمن الرحیم که اکنون زمان بخشایش نیست . چند سالی می شود که بازی های آنلاین اینترنتی جای خود را در میان قشر جوان ایرانی باز کرده اند و در دو سه سال اخیر این روند رشد روزافزون پیدا کرده است . مستقیم برویم سر اصل مطلب و هدفمان و شاخ و برگ به کلاممان ندهیم . هدف این بازی ها چیست ؟ درآمد آنها از چه راهیست و از چه جایی پشتیبانی می شوند ؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات باید برویم سراغ. . . . . .

جمله معروف یکی از رئسای جمهور آمریکا که گفته بود دوره جنگ ها سر آمده است و ما با فرهنگمان کشورها را تسخیر می کنیم . بله وقتی جوانان یک سرزمین که موتور محرک و مغزهای متفکر آن هستند در طول روز ساعت ها مشغول اینگونه بازی ها و یا برنامه های مشابه باشند دیگر جایی برای رشد و بویژه خلاقیت در ذهن آنها باقی نخواهد ماند . درباره اوضاع پیرامونشان تفکر نمی کنند و نسبت به امور جاری کشورشان ؛ دنیا و حتا در موارد بسیاری خانواده خود بی تفاوت می شوند . هدف این بازی ها همین است ؛ هدف این است که فرهنگشان را به جوانان دنیا غالب کنند . وقتی برای رشد خودتان در بازی مجبور باشید ضعیف ترها را نابود و مستعمره خود کنید ؛ وقتی برای رسیدن به رتبه های بالاتر مجبور باشید با هزار گونه دوز و کلک حریفان را از گردونه خارج و خود را بالا بکشید و وقتی حاضر باشید انسانیت و احترام را برای رسیدن به هدفتان زیر پا بگذارید در واقع در چارچوب فرهنگ آنها عمل کرده اید . از کورش می گویید ولی دیگران را برده می کنید نه آزاد ! آزادی را فقط برای خودتان می خواهید و دیگران چارچوب آزادیشان توسط شما تعیین می شود ...البته اگر قوی تر باشید !
بازی خانوارز یکی از این بازی های آنلاین است که محصولی در اصل آمریکایی از شرکت xs software است ولی این شرکت مدعیست از کشور بلغارستان و سوفیا مشغول کار است

XS Software JSCo

32 Zlatovrah Str, fl 2 & 3

1167 Sofia

Bulgaria

e-mail: office (at) xs-software.com

Managing Director:

Hristo Tenchev

HTC Reg. 200757660

VAT ID No.:BG200757660

ولی مدیران اصلی این شرکت درواقع یهودی تبار و آمریکایی  هستند . بازی های اصلی و پر طرفدار این شرکت خانوارز و لیدی پوپولار هستند ؛ هدف بازی نخست شرح داده شد ولی بازی دوم هدف جالب تری دارد . خود شرکت این جمله را می گوید : بازی مخصوص دختران گیمر و برای آموختن زندگی واقعی ! بله زندگی به سبک آمریکن پای ! در واقع این بازی می خواهد دختران را از ورطه حیامندی و حد فاصل گذاشتن با جنس مخالف خارج و به زعم خودشان یک نوع برابری بین دختر و پسر در کردار و رفتار ایجاد کند . . . جالب است که طبق گزارش هایی که به بیرون می دهند مدیران این شرکت را گروهی از جوانان معرفی و می گویند ایده تاسیس شرکت بوسیله اینها داده شده نام مدیر شرکت هم علی الظاهر Hristo Tenchev می باشد . همان سبکی که درباره فیس بوک و تویتر بکار بردند . ولی کسی نیست که نداند این سایت ها توسط وزارت امور خارجه آمریکا ساپورت میشوند . یک جوان از یک دانشگاه سایتی را بنا نهاده که صدها میلیون مشترک دارد و همه کارهای این سایت هم بر عهده خودش بوده ! بگذریم فقط خواستم وجه تشابه اینها را بگویم . اکنون تا حدودی با شرکت ساپورت کننده بازی خانوارز آشنا شده اید و باید برویم سراغ شرکت ایرانی سرور این بازی . تاریخچه ؛ عوامل و پشت پرده آن ... که در نوشته های بعدی به آن خواهیم پرداخت .

موفق و پیروز باشید

برای مطالعه بیشتر میتونید به این آدرس سر بزنید:

http://vagheiatekhanwars.blogfa.com
طبقه بندی: بازی، 
برچسب ها: جنگ خان ها، بازی اینترنتی، بازی آنلاین، حقایق بازی جنگ خانها، بازی،  

  • شهر قشنگ
  • گوف
  • ضایعات