تبلیغات
رستاخیز بازی ها - نقد بازی ایرانی گرشاسپ
تاریخ : چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391 | 06:53 بعد از ظهر | نویسنده : یگان سابری اباعبدالله
ای بازی از خیلی جهات در دوره ایکه وارد بازار ایران شد نقطه عطف بازی سازی ایران به شمار می آمد گرچه الان هم اگر جنگ در خلیج عدن را در نظر نگیریم باز هم برای ایران ساخت چنین بازی بسیار خوب است.


زمانی که در نمایشگاه رسانه های دیجیتال برای اولین بار صحنه هایی از این بازی را نمایش می دادندهمه دور ال سی دی جمع شده بودند ومی گفتند ای بازی رو ایران ساخته!!!
زمانی که من این بازی را بازی کردم خیلی انتظاری ازبازی نداشتم ولی زمانی که از پشت کامپیتر بلند شدم دیدم که 4ساعت داشتم بازی می کردم این یعنی ای بازی توانسته مهم ترین اصل بازی را یعنی سرگرم شدن را به کاربر القا کند.
بویم سراغ گرافیک بازی :گرافیک بازی در مقایسه با بازی های ایرانی یک شاهکار است .فیزیک موهای گرشاسپ بسیار خوب طراحی شده ودر کل گرافیک بازی بسیار چشم نواز و روان است.
در باره حرکات گرشاسپ باید گفت که بسیار زیبا طراحی شده است و حتی در بعضی موارد بهتر از بازی های خارجی مشابه است.جالب است بدانید بعضی از فنون گرشاسپ در بازی برگرفته شده از تکنیک های کشتی ایرانی است.
و به نظر من یکی از مهم ترین نقاط قوتش غول آخر های (Boss)بازی است که بسیار خوب طراحی شده اند وما بالاخره بعد از سالها ما در بازی های ایرانی یک غول آخر خوب(Boss) توانستیم پیدا کنیم.
از نقاط ضعف این بازی می توان به دور بین بازی وحرف زدن گرشاسپ باشد !!! بله حرف زدن گرشاپ.اگر یادم باشد فقط در آخر بازی این پهلوان درست و حسابی حرف زد البته این نقطه ضعف در نسخه جدید این بازی «معبد اژدها»رفع شده است اما در مورد دور بین این بازی خبر ندارم.البته بعضی از دمو های بازی هم ضعیعف است.
در کل این بازی ایرانی در بین تولیدات داخل یک شاهکار به حساب می آید و توصیه می کنم اگر این بازی را تا به حال بازی نکرده اید حتما آن را امتحان کنید به تجربه اش می ارزد.
در زیر من تریلری را از دمو های بازی برای شما تهیه دیدم.[]طبقه بندی: بازی، 
برچسب ها: بازی، بازی ملی، گرشاسپ، بازی گرشاسپ، پهلوان ایرانی، گرشاسب،  

  • شهر قشنگ
  • گوف
  • ضایعات