تبلیغات
رستاخیز بازی ها - بازی ژنرال
تاریخ : پنجشنبه 24 فروردین 1391 | 04:00 بعد از ظهر | نویسنده : یگان سابری اباعبدالله
اگر شما یک بازیکن یا همان (Gamer) حرفه ای باشید از میان بازیهای استراتژی بدون

 شک بازی ژنرال (Generals) را یک دور تمام کرده اید . این گونه بازیها از این
 
نظر به استراتژی معروف هستند که شما باید کل جریان بازی را از بالا مدیریت کنید و

 بطور همه جانبه شش دانگ حواستان جمع مرزها و نقاط حساس خودی و دشمن باشد .


 این بازی به رسم بازیهای استراتژی توانایی مدیریت شما را ارزیابی می کند و اگر با جریان بازی همراه شوید و در مراحل مبارزه (Chaleng) و یا بازی تک نفره (Solo player) شرکت کنید ، این توانایی را در شما قوی تر نیز می کند . اما نکته ای همیشه بر قدرت تصمیم گیری ، اعتماد بنفس  و مدیریت شما تاثیر می گذارد . انتخاب یک تیم قدرتمند است . در ابتدا شما اگر فرماندهان ارتشهای مختلف جهان را بررسی کنید خواهید دید که تمامی آنها از درجات نظامی برخوردار هستند . فقط سه فرمانده درجات نظامی ندارند حتی لباس نظامی هم ندارند اسامی آنها هم ژنرال نیست و در عین سادگی و فقر هستند. مثلا نیروی کارگر اولیه در بقیه تیم ها ماشین است اما در این تیمها پیرمردی نحیف و پا برهنه ، با این وجود این تیمها قدرتی عجیب و غیر منطقی دارند  و رسما از سلاحهای میکروبی هم استفاده می کنند و حتی به مردم خود نیز رحم نمی کنند . خوب مجموع این مشخصات ما را به طرف خاور میانه رهنمون می شود و جایی که درجات نظامی اهمیت ندارد و حتی یک جوان بیست و سه ساله می تواند فرمانده لشگر شود . جایی که مردمش بدون امکانات کارهای بزرگ می کنند . نشانه دیگر اسامی فرماندهان است که یکی پرنس و دیگری دکتر می باشد و لباس آنها نیز بسیار شبیه به اعراب است .

اهداف این بازی وقتی برایتان روشن می شود که اگر با یکی از این سه تیم موسوم به (GLA) بازی را به پایان برسانید گزارشگر تلوزیونی با نام ( عمر ) نامه نوشته شده ای را از طرف نفر راس تشکیلات که خود غایب است قرائت می کند و بارز ترین جمله در این متن این است : ( ما در همه جا هستیم ) خوب این شیوه مخصوص گروهک هایی مانند طالبان و ... می باشد که پیامها را بعد از وقوع حادثه ای توسط یک سخنگو و از طریق ویدئو به جهان اعلام می کند .

نکته دیگری که در این بازی حائز اهمیت می باشد وجود خانواده های صحرا نشین می باشد که حتی با کودکان خود به جنگ می روند و با سلاحهای اولیه در مقابل دشمن پیاده و زرهی ایستادگی می کنند و تنها با اجرای یک آیتم ؛ سلاح AK47 یا همان کلاشینکف در اختیار آنها قرار گرفته و باعث چند برابر شدن قدرت می شود ، خاصیت ویژه این خانواده ها این است که اگر حتی یک نفر از آنها زنده بماند بعد از چند ثانیه دوباره تکثیر می شوند .

وجود نیروهای فداکار و انتحاری نیز از مواردی است که می توانید در بازی بصورت سواره و پیاده روی آنها حساب کنید ، مردانی که بدن خود را با مواد منفجره پوشانده و به طرف دشمن حمله ور شده و ذهن همه را معطوف به خود می کنند . این روحیه منحصر به مسلمانان است که معتقد به شهادت و رفتن به بهشت می باشند، ( البته در طول جنگ جهانی دوم برخی یگانهای هوایی ژاپن در چنین عملیاتی خود را به کشتی های آمریکایی می زدند ) درست لحظه ای که سوال برای ما بوجود می آید که چرا این مردان خود را به صف دشمن می زنند و در  لحظه صادر شدن  دستور  حمله  می شنویم  گه  می گویند ( من برای هدفم کشته می شوم) .

البته یکی از نقاط برجسته بازی ژنرال در این است که هیچ تیمی برتر مطلق نیست بعنوان مثال تانکها و ارتش زرهی چین را دو تیم دیگر ندارند و آمریکا دارای نیروی هوایی بسیار قدرتمند می باشد ، درصورتی که تیمهای (GLA) به هیچ وجه نیروی هوایی ندارند یک بازیکن حرفه ای می تواند با هر سه تیم بازی زیبایی را به نمایش بگذارد  .

در این بازی دیگر از تیم هایی مثل روسیه و آلمان خبری نیست و سه تیم از آمریکا در مقابل سه تیم از آسیا و سه تیم از خاور میانه و در یکی از نسخه های گسترش بازی به نام (Reborn رسما صدام ، بنلادن و سایر شخصیتها از جمله جرج بوش رو هم به بازی اضافه کردند .

هنگامی که این بازی را بصورت شبکه با سایر دوستان خود اجرا می کنید می توانید به روحیات آنها از طریق انتخاب تیم های مختلف پی ببرید .

نقدی که من بر این بازی نوشتم دلیل بر طرد کردن بازی نیست ما وقتی می توانیم چیزی را حذف کنیم که در برابر آن جایگزین مناسب و داخلی داشته باشیم . حال که این امر فعلا ممکن نیست حداقل بدانیم که این بازیها و برنامه های مختلف بر ما چه تاثیراتی دارند و غرب با چه ظرافتی به تربیت نوجوانان خود و القای روحیه ضد معنویت به آنان عمل می کند . و آنها دشمنان خود را از کودکی می شناسند . 
طبقه بندی: بازی، 
برچسب ها: ژنرال،  

  • شهر قشنگ
  • گوف
  • ضایعات